Åklagarmyndigheten

Åklagares tillgänglighet i ärende om sprängningar

Dela

Åklagarna i ärendet om sprängningar i Fullerö, Linköping och Hässelby är tillgängliga för media på telefon i dag efter att förhandlingen avslutats.

Pressmeddelande vid åtal

Kontakt

Åklagarna Thomas Bälter (Fullerö) och Helene Gestrin (Linköping) är tillgängliga på telefon i dag efter att förhandlingen avslutats, dock senast till kl. 18. Carl Mellberg (Hässelby) har inte möjlighet att vara tillgänglig. Ring presstjänsten för kontaktuppgifter.

__________________________________________

Åklagarmyndighetens presstjänst, 010-562 50 20

Nyckelord

Följ Åklagarmyndigheten

Abonnera på våra pressmeddelanden. Endast mejladress behövs och den används bara här. Du kan avanmäla dig när som helst.

Senaste pressmeddelandena från Åklagarmyndigheten

I vårt pressrum kan du läsa de senaste pressmeddelandena, få tillgång till pressmaterial och hitta kontaktinformation.

Besök vårt pressrum
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye