PUBLIKEN ÄR REDO! BILJETTRUSNING TILL MÅNS ZELMERLÖWS OCH PER ANDERSSONS JULSHOW. NU SLÄPPS FLER DATUM.

2Entertain - part of Moment Group AB
”Jag är så glad att vi nu kan släppa fler föreställningar till Tomten och Bocken! Vi behöver alla få skratta och underhållas och det blev så tydligt när vi släppte de första föreställningarna i fredags. Både jag och Per längtar så mycket!”– säger Måns Zelmerlöw
”Det blir musik, show, skratt, överraskningar och lite naket, med två favoriter på en underbar scen. Jag kan inte tänka mig något sundare för själen just nu.” – säger Edward Af Sillén
Denna unika duo har verkligen kemi! En halvgalen komiker tillsammans med en charmig skönsångare och med den prisbelönta regissören Edward af Sillén. Det blir en fantastisk julshow med ett av Sveriges bästa liveband och en välkomponerad julig trerättersmeny.
Med anledning av det höga biljettrycket öppnas det nu upp för fler tillfällen. Biljetterna släpps imorgon torsdag kl. 10:00 på livenation.se och showtic.se.
Showen presenteras av Live Nation, 2Entertain och Ett Socialt Sammanhang.
Alla föreställningar genomförs i linje med Folkhälsomyndighetens riktlinjer och rekommendationer. Besökarenssäkerhet är av högsta vikt och prioritering. Vid eventuella frågor eller information kontakta jul@hamburgerbors.se.
För mer information och speldatum se livenation.se eller showtic.se.
För press - och intervjuförfrågningar vänligen kontakta;
Helene Wigren, PR & Beyond, tel. 070 752 76 05, Helene.Wigren@prbeyond.se
För övriga frågor kontakta;
Live nation och 2Entertain
Nyckelord
Kontakter
Sandra WesterPROJECT MANAGER MARKETING & SALES
sandra.wester@2entertain.comBilder




Länkar
Om
Följ Moment Group
Abonnera på våra pressmeddelanden. Endast mejladress behövs och den används bara här. Du kan avanmäla dig när som helst.
Senaste pressmeddelandena från Moment Group
Stor turné nästa år: Succékvartetten från Jersey Boys återförenas9.12.2025 10:00:00 CET | Pressmeddelande
Efter mer än tio år återförenas Peter Johansson, Bruno Mitsogiannis, David Lindgren och Robert Rydberg i den nya showen Oh What a Night, som har premiär den 3 oktober i Skellefteå innan den ger sig ut på turné i landet.
Sista sommaren med Tomas Ledins Bygdespel – en oförglömlig final i Lövvik20.11.2025 10:00:00 CET | Pressmeddelande
Den 2 juli 2026 öppnar portarna till Höga Kusten Friluftsteater i Lövvik, där Tomas Ledins stora bygdespel får sin tredje och avslutande sommarsäsong. "Nu laddar vi för en sista sommar, och vi ska ge allt," säger Tomas Ledin.
Hamburger Börs återöppnar28.10.2025 09:30:00 CET | Pressmeddelande
Under hösten 2024 stängde Hamburger Börs, men nu drygt tio månader senare återöppnar Hamburger Börs sin verksamhet. Hamburger Börs som varumärke, med drygt 200-åriga anor, kvarstår men därtill skapas Börsen Live, som kommer vara en arena för konsert, klubb, event, humor, show och nöje.
Megasuccé för Moulin Rouge! The Musical i Göteborg efter premiären - 197 000 sålda biljetter - nu släpps ytterligare 28 föreställningar!1.10.2025 10:03:14 CEST | Pressmeddelande
Den 25 september hade musikalsuccén Moulin Rouge! The Musical premiär på Rondo i Göteborg. Med utsålda föreställningar och ett enormt tryck på biljetterna öppnas nu upp för fler att uppleva den hyllade musikalen. Idag släpps ytterligare 28 föreställningar, med biljetter tillgängliga hos Showtic och Liseberg.
Publiksuccén Joyride – The Musical fortsätter i vår – utökar med 32 nya föreställningar på China Teatern i Stockholm19.9.2025 09:46:43 CEST | Pressmeddelande
Roxette-feber och 90-tals-nostalgi! Efter en fenomenal Stockholmspremiär av Roxette-musikalen Joyride – The Musical är det biljettrusning på China Teatern. Nu fortsätter publiksuccén till våren med 32 nya föreställningar 8 januari–1 mars. Biljetterna släpps idag, fredag kl 10.00 via Showtic.se.
I vårt pressrum kan du läsa de senaste pressmeddelandena, få tillgång till pressmaterial och hitta kontaktinformation.
Besök vårt pressrum
