Nu är festen tillbaka på Golden Hits

2Entertain part of Moment Group
Golden Hits är inte bara känd för sin nattklubb men också för sin underhållning.
Som namnet antyder så handlar allt om hits. Det finns tre dansgolv där husets DJ’s bjuder på allt från schlager till rock, Stockholms populäraste karaoke och två scener till där gästerna kan lyssna till Golden Hits fantastiska artister. Kvällen blir en kombination av mat och dryck tillsammans med hits och underhållning hela natten lång. På Golden Hits är det ”Fun Dining” och inte Fine Dining som gäller. Golden Hits serverar maten du gärna vill dela med dig av på Instagram, samtidigt som du skrattar åt kockarnas uppfinningsrika och humoristiska meny.
- Vi på Golden Hits tycker att förfesten utan tvekan är den roligaste delen av en utekväll. Därför har vi inför den här säsongen skapat en enda lång förfest så att festen aldrig behöver ta slut. Med andra ord, så är det som det alltid brukar vara på Stockholms roligaste fest. Allt är sig likt, men ändå inte, då vi den här säsongen har satsat lite extra för att överraska våra gäster, säger Ola Grönberg, producent.
Sjunger du dina favorithits i duschen, skrålar dem i bilen eller driver du dina arbetskollegor till vansinne när du alltid nynnar på den senaste radiohiten? På Golden Hits sjunger gästerna med i låtarna vi älskar, glömt bort eller hoppades på att förtränga. Fredagen den 26 augusti öppnar Golden Hits upp dörrarna igen. Ett tillfälle att umgås med familj, vänner och kollegor över en rolig kväll med allt från fniss till gapskratt, spontandans och ett hejdlöst firande.
Biljettsläpp den 5 maj, med showpremiär den 26 augusti.
För pressbilder, klicka här.
För mer information om showen samt biljetter besök Showtic.se
Nyckelord
Kontakter
För mer information och övriga frågor, vänligen kontakta:
Hanna Källerteg, presskontakt Micael Bindefeld AB
hanna.kallerteg@bindefeldab.se
+46 79 099 06 11
Sandra WesterPROJECT MANAGER MARKETING & SALES
sandra.wester@2entertain.comBilder
Länkar
Om
Följ Moment Group
Abonnera på våra pressmeddelanden. Endast mejladress behövs och den används bara här. Du kan avanmäla dig när som helst.
Senaste pressmeddelandena från Moment Group
Extraföreställningar släpps till arenaturnén “A Show Larger Than Life”28.4.2025 10:01:06 CEST | Pressmeddelande
I höst kommer succéshowen ”A Show Larger Than Life” till arenor över hela landet. Totalt görs 18 spelningar från Skellefteå i norr till Kristianstad i söder. Medverkar gör bland andra David Lindgren, Boris René, Greg Curtis, Erik Segerstedt och Mattias Andréasson. Turnén startar i David Lindgrens hemstad Skellefteå den 8 oktober på Sara Kulturhus och fortsätter efter det med ytterligare 17 spelningar i flera stora städer runtom i Sverige. Trycket har varit extra stort i Örebro och Västerås, därför släpps extraföreställningar i båda orterna nu på onsdag 30 april kl 10.00.
Publikfest på Vallarna i sommar: 30 000 biljetter är sålda10.4.2025 10:00:00 CEST | Pressmeddelande
Det råder farsfeber i lilla Falkenberg. Annika Anderssons comeback lockar storpublik - från hela landet. 36 föreställningar ska spelas på 42 dagar. Extrabiljetter släpps idag!
Pippi Långstrump firar 80 år med musikal på Astrid Lindgrens originalmanus – “Pippi flyttar in i Villa Villekulla” har premiär i höst.1.4.2025 10:44:03 CEST | Pressmeddelande
I höst intar Astrid Lindgrens älskade karaktär scenen när musikalen Pippi flyttar in i Villa Villekulla får premiär på Lisebergsteatern i Göteborg den 22 november. Föreställningen är en hyllning till Pippi Långstrumps 80-årsjubileum – fylld av skratt, sång och dans. Biljetterna släpps 2 april kl10:00.
Joyride The Musical kommer till Stockholm - succéföreställningen med Roxette-musik har premiär på China Teatern 11 september25.3.2025 06:00:00 CET | Pressmeddelande
Efter att ha gått för fulla hus på Malmö Opera kommer Joyride – The Musical äntligen till Stockholm. Succémusikalen, som har premiär på China Teatern den 11 september, är den här gången medproducerad av Per Gessle själv samtidigt som musiken nu får en intimare bandkänsla i stil med Roxette-originalen.
Försäljningsrekord brutet när komedilegender samlas på Oscarsteatern. Nu släpps FEM NYA DATUM för Trassel!21.3.2025 11:24:12 CET | Pressmeddelande
"Trassel" samlar en stjärnspäckad ensemble med Robert Gustafsson, Peter Dalle och Sussie Eriksson i huvudrollerna. Föreställningen, som har premiär den 13 september 2025, har redan slagit försäljningsrekord med 30 000 sålda biljetter bara två veckor efter biljettsläpp. Pjäsen, som är skriven av den prisbelönta komediförfattaren Ray Cooney, regisseras och översätts av succémakaren Edward af Sillén.
I vårt pressrum kan du läsa de senaste pressmeddelandena, få tillgång till pressmaterial och hitta kontaktinformation.
Besök vårt pressrum